Joulujooga: Talvipäivänseisauksen tasapainottava joogatunti
Rentoutta, soljuvuutta ja rauhaa – Joulujooga kutsuu sinut rauhoittumaan ja elpymään joulukiireiden keskellä!
Vuodenkierron pimeimmät hetket ovat käsillä ja valmistautuminen jouluun voi tuoda tullessaan monenlaista kiirettä ja stressiä. Talvipäivänseisauksen aikaan on sopiva hetki pysähtyä ja ”nollata” tilanne, kääntyä sisäänpäin ja päästää irti kaikesta ylimääräisestä, ainakin yhden joogatunnin ajaksi.
Joulujoogassa rauhallinen ja meditatiivinen, pääosin makuuasennossa tehtävä tasapainottava joogasarja käy hellästi läpi koko systeemisi palauttaen elimistön ja mielen tasapainon. Soljumme läpi harjoituksen silmät suljettuina, joten voit huoletta päästää irti suorittamisesta ja vertailusta. Levollinen ja rauhallinen harjoitus häätää stressin elimistöstäsi ja vie koko olemuksesi syvärentoutuneeseen, harmoniseen tilaan. Tunnilla pääroolissa ovat rentoutus ja hengitys.
Pysähdy, rentoudu ja nauti. Ota tämä hetki vain itsellesi ja laskeudu joulun tunnelmaan levollisesti. Lämpimästi tervetuloa! Joulujooga sopii kaikille, eikä aiempaa joogakokemusta tarvitse olla.
Hinta: 20 € kertamaksu, sarja-/kuukausikortti (Myös liikuntaedut: Smartum, Edenred, ePassi)
Ilmoittaudu yllä olevasta linkistä.
Tuo mukanasi rennot vaatteet sekä joogamatto, jos sinulla on. Mikäli sinulla ei ole vielä joogamattoa, voit lainata sellaisen joogatunnin ajaksi salilta.
Tiedustelut: porvoo@shakta.fi